O firmie

old4Cukiernia Brzozowski to firma z tradycjami. Założycielem firmy był Józef Brzozowski (ojciec obecnego właściciela – Stanisława Brzozowskiego). W 1946 roku otworzył on pierwszą w powojennym Bolesławcu cukiernię na ulicy Dąbrowszczaków (dzisiejsza ul. Kościelna). W 1960 roku zakład został przeniesiony na ulicę Hanki Sawickiej (dzisiejsza ul. Sierpnia ’80 – lokal telewizji Azart-Sat). W tym czasie wykonano kapitalny remont budynku na ulicy Dąbrowszczaków.

 

 

 

W wyniku remontu wszystko, oprócz fasady przedniej i tylnej budynku, zostało przebudowane. Wnętrze przystosowano do produkcji cukierniczej. old2W 1963 roku cukiernia powróciła do dawnej siedziby. W latach 70-tych właścicielem cukierni została Zuzanna Brzozowska (matka obecnego właściciela). Od 1977 roku cukiernia była spółką rodzinną Brzozowska Zuzanna i Brzozowski Stanisław. Od 1990 roku Cukiernię prowadzi Stanisław Brzozowski .

 

 

 

old5

 

W tym czasie następowały po sobie : remont pomieszczeń produkcyjnych i części sklepowej oraz modernizacja urządzeń cukierniczych. Systematycznie rozszerzana jest produkcja asortymentu cukierniczego.

Cukiernia Brzozowski - ulica Kościelna 7, 59-700 Bolesławiec, tel. 75 732 2173